Loading...
Aprobaty i dopuszczenia 2021-02-04T10:52:15+01:00

Standard NORSOK

Podstawą standardu NORSOK są odpowiednie wymagania techniczne dla różnych branż oparte o normy ISO i ASTM w celu określenia wytycznych, które są przydatne pod kątem przemysłu offshore. Administracja i wydawanie norm NORSOK to zadanie organizacji NTC (Norwegian Technology Center). Chcesz dowiedzieć się więcej o standardzie NORSOK, możesz na stronie www.standard.no, gdzie zebrane są informacje na temat wszystkich norweskich norm.
W przypadku wytycznych dla zabezpieczeń antykorozyjnych, najważniejszym standardem jest NORSOK M-501, który opisuje przygotowanie powierzchni konstrukcji oraz określa konkretne wymagania dla powłok ochronnych m.in. dla wszystkich farb antykorozyjnych oraz dla pasywnej ochrony przeciwogniowej nanoszonej przez natrysk.
Z normy tej dowiemy się między innymi, jakie farby mogą być stosowane w roli powłoki i jak należy je aplikować.
Idealny system powłok do wykonania zabezpieczenia antykorozyjnych i przeciwpożarowych elementów konstrukcji offshore, który będzie spełniał wszystkie wymogi normy NORSOK M-501 musi zapewnić optymalną ochronę, łatwą aplikację i gwarancję trwałości. Ponadto powinien być w pełni bezpieczny, nieszkodliwy dla zdrowia i przyjazny środowisku naturalnemu – to wszystko oferuje najlepsza na świecie marka INTERNATIONAL PAINT.
Zainteresowanych systemami International Paint zgodnych ze standardem NORSOK M-501 zobacz poniżej.

Pliki

Norsok M-501

Norsok rev.6

Norsok System

Inspektor i specjalista

Szukasz porady i rzetelnej informacji, udzieli jej nasz wieloletni specjalista, który dysponują nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również wieloletnim doświadczeniem praktycznym w branży

Adam Czech
Inspektor antykorozyjnych powłok malarskich
Certyfikat FROSIO Level III nr 7205
+48 601 334 491
a.czech@olicon.com.pl

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami!

Kontakt