Loading...
O firmie 2019-12-20T13:19:00+01:00

Początek

Firma OLICON sp. z o.o. powstała w 1987 r. i początkowo zajmowała się zabezpieczeniami przed korozją oraz specjalistycznymi pracami konserwacyjno-malarskimi i remontowymi, jak również usługami hydrotechnicznymi i malowaniem pod wodą. W 1990 r. działalność rozszerzono o sprzedaż hurtową farb produkcji krajowej. Rozpoczęliśmy również świadczenie usług składowych i logistycznych dla brytyjskiego koncernu Courtaulds Coatings – właściciela marki INTERNATIONAL – jednego ze światowych liderów rynku farb antykorozyjnych.
Cztery lata później zrezygnowaliśmy ze świadczenia usług malarskich, ponieważ uznaliśmy, iż działalność ta wymaga bardzo dużych nakładów inwestycyjnych na sprzęt specjalistyczny nowej generacji, a jako firma prywatna nie mieliśmy wówczas możliwości zewnętrznego finansowania.
W 1994 r. Spółka rozpoczęła również sprzedaż hurtową farb importowanych, stopniowo rezygnując ze sprzedaży farb krajowych. Postanowiliśmy skoncentrować się na zagadnieniach tzw. ciężkiej antykorozji, rezygnując z rynku farb dekoracyjnych.

Olicon teraz

Od 1997 r. jesteśmy polskim przedstawicielem AKZO NOBEL – International Coatings – światowego lidera w produkcji farb i zabezpieczeń antykorozyjnych dla przemysłu lądowego i okrętowego.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, w celu lepszego zaspokajania ich potrzeb oraz poprawy zarządzania firmą, opracowaliśmy i wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015.
Jakość w naszej firmie od zawsze była priorytetem, dotyczy to pracy na każdym stanowisku i obowiązuje całą załogę. Zarząd firmy dba o swoją kadrę a każdy pracownik dąży do ciągłej poprawy jakości i wydajności swojej pracy. Osiągnięcie najwyższego poziomu jakości wykonywanych usług oraz zadowolenie klienta to najistotniejsze zadanie każdego pracownika naszego przedsiębiorstwa.
Celem naszej firmy jest rzetelne i fachowe doradztwo techniczne, poparte szeregiem referencji na rynku krajowym. Zapewniamy profesjonalną obsługę procesu sprzedaży oraz sprawne dostawy naszych produktów do Państwa firm.

Olicon i AKZO NOBEL

Nasza firma jest w Polsce przedstawicielem AKZO NOBEL – International Coatings – światowego lidera w produkcji farb i zabezpieczeń antykorozyjnych dla przemysłu lądowego i okrętowego.
Farby te znajdują szerokie zastosowanie w zabezpieczeniach antykorozyjnych wszelkich konstrukcji stalowych stosowanych: w budownictwie mostowym, w energetyce, ochronie środowiska, przemyśle chemicznym, przy budowie i remontach wysokospecjalistycznych maszyn i urządzeń oraz zbiorników paliwowych. Powszechnie stosowane w przemyśle okrętowym i hydrotechnicznym.
Celem naszej firmy jest rzetelne i fachowe doradztwo techniczne, poparte szeregiem referencji na rynku krajowym. Zapewniamy profesjonalną obsługę procesu sprzedaży oraz sprawne dostawy naszych produktów do Państwa firm.